حضور مداوم ویروس‌ها

توضیحات:

 • به نام خدا

  شناختن کامل ویروس ها و چگونگی مقابله با آن ها تا حد زیادی می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند اگرچه به طور کامل از بین نمی روند اما می توان تا حد زیادی جلوی خرابکاری آن ها را گرفت.
  استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس موجب می شود که جلوی عملکرد بسیاری از  ویروس ها گرفته شود با این وجود محققان به این نتیجه رسیده اند که با گسترش هرچه بیشتر ویروس ها، تنها 5 درصد از آنتی ویروس ها قادر هستند تا ویروس ها را شناسایی کنند که این موضوع مشکل بزرگی به شمار می آید.

  به عنوان مثال می توان از شرکت ترندمیکرو نام برد. این شرکت مسائل امنیتی را دنبال می کند و ویروس را شناسایی کرده که مجموعه ای از کرم اسکایپ ، بوت نت و تهدیدات Ransom ware بوده و توسط ارسال لینک های آلوده به کاربران سرویس اینترنتی، اسکایپ گسترش می یابد .

  این موضوع برای شرکت های بزرگ نیز می تواند دردسرآفرین باشد اگر چه شرکت‌ها بر روی امنیت سیستم‌های خود و به روز بودن آنتی ویروس‌هایشان با برنامه ریزی عمل می کنند اما با این‌ حال وارد شدن یک ویروس جدید شناخته نشده می‌تواند آن‌ها را با مشکلات جدی مواجه کند.

  محققان به این نتیجه رسیده اند که با گسترش هرچه بیشتر ویروس ها، تنها 5 درصد از آنتی ویروس ها قادر هستند تا ویروس ها را شناسایی کنند که این موضوع مشکل بزرگی به شمار می آید
  چندی پیش شرکت نفتی Chevron اظهار داشته که ویروس کامپیوتری Stuxnet به سیستم های آنها حمله کرده است.

  در این میان می توان آنتی ویروس ها را رتبه بندی کرد که بالاترین رتبه ها مربوط به آنتی ویروس های زیر می باشد.

  Bit Defender ، G Data ، AVG ، F-Secure ، Bull Guard، Symantec، Kaspersky
  زمانی که با کندی عجیب سیستم خود مواجه می شوید و یا این که دائما پیغام آنتی ویروس خود را مبنی بر یافتن ویروس مشاهده می کنید نشانگر این موضوع است که رایانه شما آلوده به ویروس است.

  اگر بخواهیم به ویروس ها در بهترین حالت بپردازیم زمانی است که با ایجاد فایل های زیادی موجب پر شدن ظرفیت سیستمتان می شوند اما در بدترین حالت زمانی است که موجب تخریب کلی اطلاعات و یا دسترسی به حساب های معتبر و بانکی شما داشته باشند.
  قدم اول برای مقابله با هر ویروسی آنتی ویروس ها هستند. در صورتی که شما آنتی ویروس را نصب نکرده اید و یا اینکه وقت به روز رسانی آن را ندارید بهتر است سریعا به دنبال انجام چنین کارهایی باشید.

  در این بین می توانیم برنامه مایکروسافت با نام  Microsoft Security Essentialsرا به شما معرفی کنیم. دلیل معرفی این آنتی ویروس رایگان بودن آن برای تمامی کاربران ویندوز است در حقیقت مایکروسافت این آنتی ویروس را برای کاربران خود معرفی کرده است البته کسانی که از ویندوز 8 یا ویندوز آرتی استفاده می کنند قادر به نصب آن بر روی سیستم نیستند چرا که این نرم افزار جزئی از این سیستم ها به شمار می روند.

  اخیرا دانشمندان الگوریتمی را طراحی کرده اند که به کمک آن می توان موقعیت مکانی طراحان ویروس و یا منبع ویروس ها و ... را شناسایی کرد.

  برای این که بتوان این گونه موقعیت ها را تخمین زد می بایست تمامی نقاط شبکه ای را مورد بررسی قرار داد اما این الگوریتم تنها 10 تا 20 درصد از همه نقاط شبکه ای را تجزیه و تحلیل می کند و در برخی مواقع با تحلیل تنها 5 درصد از این نقاط به نتیجه مطلوب می رسد.
  در صورتی که ویروس ها به گونه ای وارد سیستم شوند که امکان پاک کردن آن ها وجود ندارد می توانید از روش زیر استفاده کنید:

  استفاده از گزینهSafe Mode  این مشکل را تا حدودی برطرف می کند. زمانی که شما مجددا ویندوز را راه اندازی می کنید کلید F8 را بزنید و گزینه  Safe Modeیا Safe Mode with Networking را انتخاب کنید تا ویندوز از این راه Run شود و به اسکن وحذف ویروس ها بپردازید. در حالتSafe Mode ویروس ها فعالیت چشمگیری ندارند.

  اما در صورتی که در حالت Safe Mode برنامه آنتی ویروس شما نمی توانست کاری را انجام دهد می توانید از دیسک نجات  (rescue CD) آنتی ویروس استفاده کنید. بعد از قرار دادن دیسک در درایو رایانه با بوت شدن rescue CD به محیط شبیه  Safe Mode منتقل می شوید که امکان اسکن و از بین بردن ویروس ها برای شما فراهم است.

  در نهایت بیان چند روش ساده برای ایجاد امنیت بیشتر

  ** فقط صفحات مطمئن را باز کنید چرا که ممکن است در هنگام بارگذاری این صفحات ویروس هایی به رایانه شما منتقل شوند.

  **بسیاری از ویروس ها از طریق فایل های ضمیمه آلوده وارد سیستم شما می شوند و موجب می شوند شما با گشودن آن ها سیستم خود را قربانی کنید.

  ** تنها از نرم افزارهایی استفاده کنید که مطمئن هستند چرا که با نصب نرم افزارهای ناامن تعداد بسیاری از ویروس ها و جاسوس ها وارد سیستم شما می شوند.


 • تهیه و تنظیم توسط ثمین رایانه
  تماس : 03137712712
  انتشار مطلب در :